بازسازی ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

بازسازی ویلا

بازسازی یا نوسازی ویلا امری است که امروزه در تمام جهان به عنوان راهکاری مرسوم برای زیباتر شدن ویلا های قدیمی و فرسوده انجام می شود. برخی ویلا ها با پس از چند سال زیبایی اولیه خود را از دست می دهد و ظاهر آن بسیار کسل کننده می شود، از این رو با بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی ویلا می توان ظاهر آنها را تغییر داد.

ضعف و کمکاری در امر ساخت و ساز باعث می شود یک ویلا پیش از آنکه عمر مفید خود را بگذراند نیازمند به بازسازی و تعمیرات باشد. اینجاست که می توان به اهمیت بازسازی ویلا پی برد و راهکارهای کاربردی برای اجرای آن استفاده کرد.

از آنجایی که هزینه های ساخت یک ویلا بسیار بیشتر و زمانبر تر از باز سازی می باشد؛ از این رو با توجه به مسائل مالی بازسازی گزینه بهتر و بصرفه تری می باشد. این موارد باعث می شود که برای ایجاد تغییر و تحول در محیط زندگی و دکوراسیون داخلی گزینه بازسازی ویلا را انتخاب کنیم.

پیش از امر بازسازی ویلا باید مهندسین و متخصصین، معماری سازه و ویژگی های آن را بررسی کرد تا بتوان با پرداخت هزینه ای کم و بدون وارد شدن آسیب به ساختمان نسبت به بازسازی اقدام نمود، وِنِلیو آماده است تا به شما عزیزان در زمینه نوسازی و بازسازی ویلا خدمت رسانی کند.

منظور از بازسازی ویلا انجام یکسری فعالیت کلی یا جزئی برای ایجاد تغییر در دکور خارجی و دکور داخلی آن می باشد. یک ویلا بعد از گذشت چند سال فرسوده و در برابر برخی عوامل آسیب پذیر می شود. از این رو به کمک بازسازی می توان از میزان فرسودگی ویلا کم کرد و ظاهری تازه و زیبا به آن بخشید. بازسازی ساختمان با توجه به نوع سازه متفاوت می باشد اما به صورت کلی برای اجرای امور بازسازی باید مواردی که در ادامه توضیح داده می شود را مد نظر قرار داد.

دلایل بازسازی ویلا

 • تمام بافت ویلا یا قسمتی از بافت ویلا تخریب شده باشد.
 • هوشمند سازی ویلا از دلایل بازسازی به شمار می رود.
 • افزایش جمعیت افراد خانواده و افزایش متراژ ویلا.
 • به منظور تغییر دکوراسیون داخلی ویلا.
 • برای تنوع در محیط زندگی عملیات بازسازی انجام می شود.
 • بازسازی ویلا تاثیر بسزایی در بهتر شدن روحیه دارد.
 • بازسازی را برای افزایش میزان مقاومت و استحکام ویلا در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله، آتشسوزی و... انجام می دهند.

هزینه های بازسازی ویلا

ترس اکثر مردم هنگام بازسازی ویلا، هزینه های بازسازی ویلا می باشد.

 هزینه بازسازی ویلا، به چگونگی انجام بازسازی ویلا و میزان تخریب بستگی دارد. برای مثال: آیا در نظر دارید تغییراتی کلی در دکوراسیون داخلی ویلا ایجاد کنید یا فقط به بازسازی بخش هایی از ویلا فکر می کنید؟

 در این صورت باید لیستی از اولویت های بازسازی ویلا را تهیه نمود.

تمام هزینه های بازسازی ویلا

در صورتی که تصمیم به مقاوم سازی دیوار ها و یا تغییر ترکیب آن ها داشته باشید قطعا هزینه های بیشتری نسبت به زمانی که فقط تصمیم به بازسازی بخش های سطحی مانند کابینت، نقاشی، کاغذ دیواری، کفپوش ها و... خواهد داشت.

از دیگر عواملی که در هزینه بازسازی ویلا تاثیرگذار می باشد، انتخاب نوع و جنس مصالح مصرفی می باشد. زمانی که از مصالحی با کیفیت بالا استفاده شود؛ هزینه ها بیشتر خواهد شد .

برای مثال: به کار بردن سنگ ساختمانی طبیعی می تواند باعث بالا رفتن هزینه های انجام این کار شود. در کل می توان گفت، هزینه بازسازی ویلا با توجه به تصمیم گیری در مورد چگونگی بازسازی ویلا می تواند متغیر باشد.

بازسازی ویلا با هزینه کم

بی شک بیشتر مردم به دنبال بازسازی ویلا و محل زندگی خود با پرداخت کم ترین هزینه ممکن می باشند. وِنِلیو در این مقاله ایده های کم هزینه ای را با شما به اشتراک می گذارد.

برای مثال نقاشی ویلا و استفاده از چند رنگ متنوع برای دیوار ها می تواند ایده ای کم هزینه برای باز سازی ویلا و تنوع در محیط ویلا باشد. اگر قصد بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه را دارید، می توانید تنها با انجام ایده هایی مثل تهیه و خرید یک جزیره، تعویض کانتر آشپزخانه و یا تعویض درب های کابینت ها، نسبت به بازسازی آشپزخانه ویلای خود اقدام نمایید.

مراحل بازسازی ویلا

برای بازسازی ویلا  لازم است تا دید کلی نسبت به این مسئله داشته باشیم و تمامی مراحلی که در فرایند بازسازی ویلا انجام می شوند را در نظر بگیریم؛ که به شرح زیر می باشد:

مشاوره با شرکت و یا افراد متخصص و فعال در زمینه بازسازی

برای مطلع شدن از هزینه های بازسازی ویلا و راهکار های درست انجام دادن آن، نیاز به مشاوره با شرکت ها و افراد متخصص در زمینه بازسازی می باشد. برخی اوقات یک ویلا ممکن است بسیار قدیمی و فرسوده باشد و اسکلت یا بافت داخلی آن دچار آسیب شده باشد، به همین دلیل بازسازی ویلا بدون مشورت خسارات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

تخریب ویلا به روش اصولی

عملیات تخریب ویلا در بازسازی  باید با رعایت تمامی موارد ایمنی و با دقت لازم همچنین اصولی انجام شود، در غیر این خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری در پی دارد. عملیات تخریب و بازسازی به صورت کلی و جزئی انجام می شود .

برای مثال امکان دارد صاحب ویلا بخواهد فقط قسمتی از ویلا را مانند آشپزخانه و یا اتاق خواب را بازسازی کند و یا تغییری در ظاهر کلی ویلا ایجاد کند. انجام عملیات تخریب حتماً باید بصورت اصولی و ایمن انجام شود تا از  بروز حوادث ساختمانی جلو گیری شود.

شروع پروسه بازسازی

وقت بازسازی ویلا رسیده؛ با رعایت تمام استاندارد ها و با کمک شرکت های ساختمان سازی و انجام طراحی های لازم و با در نظر گرفتن سلیقه ی مشتری طرح های بازسازی را اعمال کنید.

مشتری باید تمامی نقاط ضعف و قوت ویلا را به مهندسین بازسازی بگوید تا آن ها با توجه به نکات ذکر شده عملیات بازسازی و تعمیرات را شروع کنند. در امر بازسازی ویلا در صورت نیاز به عملیات دیوارکشی استفاده از دیوارهای پیش ساخته پیشنهاد می شود؛ چرا که استفاده از دیگر مصالح و ساخت یک دیوار عادی هزینه بالاتری برای شما دارد.

عملیات بازسازی ویلا برای کاهش هزینه های ساخت و ساز صورت می گیرد، به همین دلیل راهکارهای کم هزینه تر بیشتر مورد توجه قرار می گیرید. دیوارهای پیش ساخته که امروزه توسط تولید کننده های مختلف ساخته می شوند به نوعی عایق حرارتی، عایق صوتی و عایق رطوبتی نیز به حساب می آیند و گزینه ی بسیار مطمئن و ایمنی می باشند.

نازک کاری و زیباسازی ویلا

در این قسمت اگر نیاز به گچ کاری باشد ابتدا باید این کار انجام شود. برای سفید کاری و گچ کاری باید گچ مرغوب استفاده شود تا با گذشت زمان از کیفیت پایین نیاید. بیشتر اوقات در عملیات بازسازی و نو سازی ویلا از سقف استفاده می شود. این نوع سقف با پوشش های دکوراتیو زیبایی ویلا را دوچندان می کند. نورپردازی نیز از دیگر اموری است که در مرحله نازک کاری ویلا انجام می شود.

نورپردازی تاثیر بسزایی در دکوراسیون داخلی ویلا از نظر زیبایی بصری می گذارد، زیرا نور پردازی اصولی می تواند محیط داخل ویلا را بزرگتر و دل باز تر از چیزی که هست نشان دهد. در حال حاضر استفاده از لامپ های هالوژن و نورپردازی های رنگی رایج شده و به دلیل مصرف کم انرژی همواره پر طرفدار هستند. سیم کشی برای اجرای نورپردازی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا مشکلی در اتصالات آن پیش نیاید.

بخش بعدی بازسازی انتخاب دیوارپوش و کفپوش مناسب می باشد. در حال حاضر تنوع زیادی در متریال  برای پوشش کف و دیوارهای ویلا توسط کارخانه های داخلی و خارجی تولید می شوند و می توان با توجه به سلیقه، طرح مورد نظر را انتخاب کرد. از رایج ترین و پر کاربردترین نوع کفپوش برای خانه می توان به کفپوش لمینت اشاره نمود و درمورد دیوارپوش هم به نقاشی و کاغذ دیواری اشاره کرد.

و در آخرین مرحله و پس از نازک کاری  باید به چیدمان ویلا اشاره نمود. انتخاب وسایل و چیدمان آنها نقش بسزایی در جلوه های دکوراسیون داخلی دارد.

بازسازی داخل ویلا

آنچه که بازسازی داخل ویلا در هر محیطی به دنبال دارد، تجربه محیطی تازه به همراه امکانات و ظاهر  متفاوت می باشد. بازسازی داخلی می توانیم از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. یکی از اساسی ترین و مهمترین موردی که باید به آن اشاره نمود، مقدار دارایی و بودجه ای می باشد که برای انجام بازسازی در اختیار دارید.

بازسازی داخلی ویلا می تواند از تغییرات کلی محیط ویلا باشد تا انجام تغییراتی کوچک در دکوراسیون داخلی ویلا انجام شود. مانند تعویض کابینت ها، استفاده و ایجاد تنوع در کاغذ دیواری، نصب تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، تعویض کفپوش و...

همراه ما باشید تا چند نکته در مورد بازسازی داخلی ویلا را بررسی کنیم.

بازسازی داخلی ویلا

تصمیم گیری برای چگونگی انجام بازسازی داخلی ویلا، به عهده مشتری و بسته به نیاز آن می باشد. این بازسازی شامل تغییرات در قسمت های مختلف ویلا می شود. چیزی که در بازسازی داخلی ویلا بیشتر به آن توجه می شود؛ دکوراسیون داخلی است.

بازسازی کف ویلا

در عملیات بازسازی کف می توان از انواع پارکت، سنگ و سرامیک به عنوان پوشش کف استفاده نمود. انتخاب و نصب کفپوش جدید، می تواند راهکار مناسبی برای بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی باشد.انواع مختلفی از کفپوش وجود دارد؛ مثل کفپوش لمینت، کفپوش اپوکسی، کفپوش پی وی سی، کفپوش وینیل و کفپوش سه بعدی، نمونه هایی می باشند که می توان آن ها را برای ایجاد تغییرات در دکوراسیون داخلی به کار برد.

بازسازی دیوارهای ویلا

در عملیات بازسازی دیوار های ویلا، در ابتدا باید مقاومت و استحکام دیوارها را در نظر گرفت و اگر احتیاج به تخریب و بازسازی باشد، اول اقدام به تخریب شود، اما در صورتی که بخش سفت کاری مشکلی نداشته باشد، عملیات نازک کاری دیوار ها را انجام می دهیم. در این بخش می توان برای بازسازی دیوارها از انواع دیوارپوش که تنوع در آن بسیار زیاد هست استفاده نمود؛ مثل پنل های دیواری، کاغذ دیواری و استفاده از سنگ های دکوراتیو به دیوار های ویلا زیبایی ببخشید.

از دیگر مواردی که می توان در امر بازسازی داخلی ویلا به آن اشاره کرد، نقاشی ویلا و استفاده از یک یا چند رنگ جدید برای دیوارها و سقف می باشد. چیزی که در اکثر اوقات به نظر می رسد، به کار گیری رنگ سفید یا کرمی برای نقاشی ویلا است. به همین دلیل اگر به دنبال اجرای ایده ای تازه در این زمینه هستید، بهتر است از رنگ های متنوع و جدید استفاده کنید.

هنگامی که در مورد بازسازی داخلی ویلا صحبت می شود، به احتمال زیاد به بازسازی بخش های مختلف ویلا فکر میکنم؛ مثل اتاق خواب ها، سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و پذیرایی. بی شک هزینه ی بازسازی هر یک از این بخش ها متفاوت است. به همین دلیل می توان فقط با در نظر گرفتن هزینه ی کمتر بخش هایی را بازسازی کنید که بیشتر به این عمل نیاز دارند.

بازسازی آشپزخانه

اجرای یک طراحی دکوراسیون زیبا و جذاب در آشپزخانه بسیار حائز اهمیت می باشد. برای بازسازی آشپزخانه می توان نسبت به تعویض کابینت ها، کاشی ها، دیوارپوش ها، سرامیک ها تعویض شیرآلات و سینک ظرفشویی اقدام نمود.

بازسازی آشپزخانه با هزینه کم

در صورتی که به دنبال ایده های کم هزینه برای بازسازی داخلی آشپزخانه می باشید، می توانید نسبت به تعویض درب کابینت ها اقدام کنید و یا فقط کانتر ها و جزیره ها تعویض کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

در اکثر مواقع بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در آخرین مرحله انجام می شود. اما اهمیت انجام این کار به کمتر از سایر بخش های منزل نیست. برای عملیات بازسازی حمام و سرویس بهداشتی می توانید نسبت به تعویض کاشی و سرامیک، روشویی، شیرآلات و آیینه ها اقدام کنید که با این کار جلوه تازه و بسیار زیبایی به محیط بخشیده می شود.

اگر لوله کشی های حمام و سرویس بهداشتی کهنه و فرسوده شه باشد، بهتر است نسبت به تعویض، تعمیر و بازسازی آن ها اقدام نمایید.

ایده های دیگری که می توان به هنگام بازسازی حمام در نظر گرفت، قرار دادن یک وان می باشد. نصب یک وان زیبا و یا طراحی یک کابین دوش در حمام می تواند حمام ویلا ی شما را بسیار زیبا کنید.

عایق بندی سرویس بهداشتی و حمام

از دیگر اقداماتی که عموما در بازسازی حمام و سرویس بهداشتی صورت می گیرد، عایق بندی کف و دیوارهای سرویس بهداشتی و حمام می باشد. با طراحی و بازسازی یک حمام زیبا می توانید فضایی بسیار زیبا و  آرام را برای خود به ارمغان بیاورید.

بازسازی اتاق خواب

در عملیات بازسازی اتاق خواب فرد یا شرکت متخصص حتما باید در کنار استاندارد ها سلیقه ی مشتری را در نظر بگیرید. مثل استفاده از رنگ ها، طرح کفپوش ها، رنگ و طرح کمد دیواری و....

اگر در اتاق خواب کمد دیواری طراحی شده، می توانید با تعویض درب های آن یا تغییر رنگ نمایی زیبا به اتاق خواب ببخشید و یا می توانید کاغذ دیواری های اتاق خواب را تعویض کنید و از رنگ ها و طرح های جدید استفاده کنید تا اتاق خواب زیبا و دلنشین تری داشته باشید.

بازسازی اتاق نشیمن ویلا

اتاق نشیمن پر استفاده ترین بخش ویلا می باشد و برای امور پذیرایی از مهمان از آن استفاده می شود. به همین دلیل اولین و مهمترین قسمتی که در هر ویلا به بازسازی آن فکر می شود بازسازی اتاق نشیمن ویلا می باشد.

برای بازسازی اتاق نشیمن و ایجاد تنوع در آن می توانیم به تعویض کاغذ ذیواری ها و کفپوش ها بپردازیم. و در صورتی که نمی خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید می توانید دیوار های اتاق نشیمن را نقاشی کنید و بسته به سلیقه ی چند رنگ زیبا را برای رنگ آمیزی به کار ببرید.

از دیگر مواردی که بسیار مهم می باشد چیدمان لوازم است که بر زیبایی اتاق نشیمن تاثیر بسزایی دارد شما می توانید برای این کار از طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

بازسازی نمای بیرونی ویلا

انجام عملیات بازسازی نما ویلا به دو شکل جزئی و کلی انجام می شود. در بازسازی جزئی فقط به تعمیر قسمت های آسیب دیده ویلا توجه می شود که هزینه آن نسبت به بازسازی کلی کمتر است. در صورتی که قصد بازسازی نما را داشته باشید قطعا هزینه ی آن بیشتر می شود؛ اما ارزش آن را دارد، به این دلیل که نمایی بسیار زیبا و در عین حال مقاوم برای شما ساخته می شود.

در بازسازی نمای بیرونی ویلا می توان از مصالحی مانند انواع سنگ های طبیعی همچون مرمر، مرمریت، گرانیت، کوارتزیت، تراورتن، آجرنما و یا نمای شیشه ای استفاده نمود.

نکات مهم بازسازی ویلا

 • تصمیم گیری در مورد بازسازی ویلا یا تخریب داخلی ویلا.
 • تعمیر یا تعویض سیمکشی برق به دلیل فرسوده و پوسیده شدن.
 • تعمیر یا تعویض سیستم لوله کشی و سیستم های سرمایشی و گرمایشی.
 •  بررسی نیاز یا عدم نیاز به تعویض بعضی از مصالح مانند کاشی و سرامیک و ....
 • اگر تمایل به تغییر در نقشه کلی ساختمان دارید، باید نسبت به جا به جایی تیغه های فرعی ساختمان اقدام نمایید.
 • گرفتن مشاوره از افراد متخصص در زمینه ی طراحی داخلی و خارجی.
 • استفاده از مصالح با کیفیت در باز سازی ویلا.
 • در نظر گرفتن فصل و زمان مناسب برای بازسازی ویلا.
 • استفاده از عایق حرارتی و عاق صوتی با کیفیت در بازسازی ویلا.
 • استقاده از عایق رطوبتی با کیفت.

 

نظرات کاربران