طراحی و ساخت روف گاردن ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

روف گاردن ویلا چیست ؟

روف گاردن ویلا (بام سبز) در واقع فضای سبزی است که روی بام ویلا طراحی و اجرا می شود. هدف از ایجاد روف گاردن، در اختیار داشتن فضایی زیبا جهت استراحت و وقت گذرانی در فضای آزاد با ویو زیبا در ارتفاع می باشد. جهت طراحی و ساخت روف گاردن از المان های متنوعی میتوان استفاده کرد تا راحتی هرچه بیشتر ساکنین در محیط روف گاردن ویلا فراهم شود. در ادامه به بررسی اجزای روف گاردن ویلا می پردازیم.

اصول طراحی و ساخت روف گاردن ویلا

در صورتی که میخواهید در بالای ویلایتان روف گاردن داشته باشید، موارد زیادی هست که باید به آنها توجه کنید تا هم از به وجود آمدن مشکلات در آینده جلوگیری کنید و هم بهترین تجربه رو از استفاده از روف گاردن ویلا ببرید.

روف گاردن فضایی باز است

در طراحی روف گاردن فراموش نکنید که به دلیل باز بودن فضا، در صورتی که در اطراف ویلای شما ویلاهای هم ارتفاع و یا با ارتفاع بالاتر دیگری وجود داشته باشند، همسایگان شما به روف گاردن ویلا مشرف خواهند بود و در صورتی که با این مسئله مشکل دارید باید به فکر نرده، پارتیشن و ... باشید تا جهت حفظ حریم خصوصی از آنها استفاده کنید.

استفاده از گیاهان در روف گاردن ویلا

یکی از عوامل مهم در زیباسازی روف گاردن، استفاده از گیاهان مختلف و تزئینی است که طراوت ویژه ای به روف گاردن ویلای شما می بخشند.

جهت استفاده از گیاهان در روف گاردن ویلا، حتما باید در نظر داشته باشید که گیاهان روف گاردن در معرض نور مستقیم خورشید و باد قرار دارند و در انتخاب گیاهان باید به سراغ آنهایی بروید که در برابر این دو مقاومت کافی را داشته باشند.

همچنین جهت آبیاری بهتر است از سیستم های آبیاری هوشمند استفاده کنید و هنگام طراحی روف گاردن ویلا سیستم آبیاری رو در نظر داشته باشید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که سقف ویلای شما باید استحکام کافی جهت فشار وارد از سمت روف گاردن را داشته باشد همچنین وزن آبی که برای گیاهان استفاده می کنید نیز تاثیر گذار خواهد بود. در نتیجه بهتر است در صورتی که میخواهید در ویلا روف گاردن داشته باشید از همان مراحل ابتدایی طراحی و ساخت ویلا، بستر سازی های لازم را انجام دهید.

استفاده از مبلمان فضای سبز

به دلیل باز بودن فضای روف گاردن ویلا، جهت استفاده از مبلمان باید به سراغ مبلمان فضای سبز بروید، مبلمان فضای سبز در بازار بصورت حصیری و یا فرفرورژه موجود هستند که میتوانید پس از استفاده تشک های تکیه گاه و نشیمن را به راحتی به فضای پوشیده منتقل کنید تا در معرض باران، طوفان و خاک موجود در هوا نباشند.

نورپردازی در روف گاردن ویلا

استفاده از نورپردازی در بام سبز، نمای محیط را در شب به طرز شگفت انگیزی زیبا و متفاوت می کند. جهت بکارگیری نور در روف گاردن میتوانید از انواع نورهای مخفی و دکوراتیو در اطراف باغچه ها و کنار دیوارها استفاده کنید.

کفپوش و کفسازی

یکی از نکات مهم در روف گاردن ویلا، کفسازی و انتخاب کفپوش های مناسب و استاندارد است. در هنگام انتخاب و خرید کفپوش های فضای باز و بام سبز، حتما توجه داشته باشید که مقاومت و استحکام کافی را دارا باشند.

هزینه طراحی و ساخت روف گاردن در ویلا

در صورتی که میخواهید جهت طراحی و ساخت روف گاردن بر بام ویلا اقدام کنید، باید هزینه های اجرایی را در نظر بگیرید. از آنجایی که هزینه طراحی و ساخت روف گاردن به عوامل مختلفی بستگی دارد بدون تعریف جزئیات و المان ها امکان برآورد قیمت وجود ندارد. جهت استعلام قیمت میتوانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید تا کارشناسان ما شما را در زمینه برآورد هزینه ها راهنمایی کنند.

نمونه های روف گاردن ویلا

روف گاردن (بام سبز) ویلا را میتوان بسته به سبک طراحی ویلا، طراحی و اجرا کرد. در ادامه میتوانید چند نمونه از انواع روف گاردن ویلا در سبک های مختلف را مشاهده کنید.

نمونه روف گاردن ویلا به سبک کلاسیک

در طراحی روف گاردن ویلا به سبک کلاسیک، به دلیل مشخصه های این سبک، از جزئیات زیادی استفاده می شود و از معماری روم و یونان باستان الهام گیری می شود. همچنین استفاده از گل های مختلف در فضای سبز روف گاردن های کلاسیک رایج است.

نمونه روف گاردن ویلا به سبک مدرن

در طراحی و ساخت روف گاردن ویلا به سبک مدرن بیشتر از نورپردازی های مخفی و گلدان ها و گیاهان مینیمال استفاده می شود.

نظرات کاربران