طراحی باغ ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

باغ ویلا چیست ؟

بطور کلی طراحی باغ ویلا عبارت است از طراحی ویلا به همراه محوطه سازی و طراحی فضای سبز ویلا تا در نهایت یک ویلای زیبا در میان باغی که هم سبک با ویلای طراحی شده باشد داشته باشیم.

 تفاوت طراحی باغ ویلا و طراحی ویلا در چیست ؟

همانطور که گفته شده در طراحی باغ ویلا، سازه ویلای شما در میان باغی زیبا خواهد بود و حال و هوایی متفاوت خواهد داشت. البته در طراحی ویلا معمولی هم محوطه سازی امکان پذیر است و تفاوت باغ ویلا و ویلا در این است که در باغ ویلا مساحت محوطه طراحی شده برای ویلا بسیار وسیع تر از حیاط است و در نتیجه عنوان باغ روی آن گذاشته می شود.

 چرا طراحی باغ ویلا انجام دهیم ؟

در صورتی که مساحت زمین ویلای شما بزرگ باشد، طراحی باغ ویلا یک گزینه ضروری است چرا که قرار گرفتن سازه ویلا در میان یک باغ باصفا حال و هوای بسیار متفاوتی خواهد داشت و طبیعت همواره عضو جدانشدنی  زندگی ما انسان ها بوده است.

 همچنین در محوطه باغ ویلا میتوانید امکانات رفاهی مختلفی را استفاده نمایید تا یک اقامت دلنشین و به یاد ماندنی را در ویلایتان رقم بزنید. همه اینها باعث شده تا طراحی باغ ویلا یک مورد لوکس و پرطرفدار واقع شود.

 طراحی باغ ویلا چگونه صورت میگیرد ؟

جهت طراحی باغ ویلا، ابتدا طراحی ویلا بر اساس سلیقه، نیاز و سبک مورد نظر کارفرما انجام می شود و در ادامه بر اساس سبک طراحی ویلا اجرا شده، طراحی محوطه و فضای سبز صورت می گیرد تا نمایی زیبا و آرامش بخش از زوایای مختلف ویلا فراهم شود.

 پس از طراحی باغ ویلا مراحل اجرایی پروژه باغ ویلا آغاز شده و در انتها سیستم های آبیاری هوشمند و غیره پیاده سازی می شوند تا باغ ویلا از هر نظر کامل باشد.

انواع سبک در طراحی باغ ویلا

در طراحی باغ ویلا نیز همانند طراحی ویلا سبک های مختلفی وجود دارد. سبک هایی نظیر مدرن، کلاسیک، روستیک و مینیمال که هر کدام شامل زیر مجموعه هایی می شوند. بطور کلی سبک مورد استفاده برای طراحی باغ ویلا باید مطابق با طراحی ویلا باشد و هر کدام گیاهان و المان های مختص به خود را دارند که در ادامه به این موارد می پردازیم.

طراحی باغ ویلا مدرن

در طراحی باغ ویلا مدرن معمولا از گیاهان ساده تر استفاده می شود و جهت ایجاد مسیر های تردد سنگ هایی با زوایای افقی و عمودی و عموما بصورت مشبک کاربرد دارند.

در طراحی باغ ویلا مدرن همواره باید به تلفیق مینیمالیسم و سبک مدرن نیز توجه داشت چرا که باهم هماهنگی های بسیار زیبایی را در طراحی باغ ویلا ایجاد می کنند.

طراحی باغ ویلا کلاسیک

در طراحی باغ ویلا کلاسیک، استفاده از گلهای زینتی کاربرد بیشتری نسبت به طراحی باغ ویلا مدرن دارند. همچنین در باغ ویلا کلاسیک معمولا از سنگ فرش های مختلف، آبنماها و مجسمه های سبک کلاسیک و درختان هرس شده زیبا استفاده می شود.

طراحی باغ ویلا روستیک

طراحی باغ ویلا روستیک نیز ویژگی های مختص به خود را دارد و تا حدی به سبک طراحی باغ ویلا کلاسیک نزدیک تر است. در طراحی باغ ویلا روستیک استفاده از بوته ها و گیاهان کوتاه تر رایج است.

نظرات کاربران