هزینه طراحی و ساخت ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

هزینه طراحی و ساخت ویلا

هزینه طراحی و ساخت ویلا به عوامل زیادی بستگی دارد. در این مقاله سعی شده تا توضیحات کاملی از هزینه های کلی و جزئی طراحی و ساخت ویلا ارائه شود. جهت اطلاع از این هزینه ها با ما همراه باشید

هزینه های طراحی ویلا شامل چه مواردی می شود؟

هزینه طراحی و ساخت ویلا شامل مواردی چون پلان معماری، نمای ساختمان ویلا، طراحی محوطه سازی ویلا، نقشه های اجرایی ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و ... می شود

البته هزینه طراحی دکوراسیون ویلا و محوطه سازی ویلا میتواند به عنوان هزینه مازاد حساب شده و در صورت نیاز به صرفه جویی خود کارفرما وظیفه اجرای دکوراسیون و محوطه را بر عهده بگیرد. هر چند که توصیه می شود در صورت عدم آشنایی با قوائد و اصول طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و محوطه سازی ویلا این موارد را نیز به عهده مجری پروژه طراحی ویلا بگذارید تا از اشتباهات و مشکلات احتمالی آتی جلوگیری شود.

 هزینه طراحی ویلا چگونه تعریف می شود؟

عموما کارهای خدماتی بر اساس نفر/ساعت قیمت گذاری می شوند. یعنی شما هزینه میزان ساعت کاری که چندین نیروی متخصص روی پروژه طراحی ویلای شما صرف می کنند را می پردازید و در نهایت ویلایی بی نقص و حرفه ای، متناسب با خواسته ها و بهینه شده برای بودجه مورد نظر شما برای ساخت ویلا، در اختیار خواهید داشت. 

از آنجایی که هزینه طراحی ویلا بسته به نوع پروژه و خواسته های کارفرما بسیار متغیر است، در صورتی که نیاز به جزئیات بیشتری دارید میتوانید از طریق صفحه تماس با ما اقدام کنید تا کارشناسان ما هزینه پروژه مد نظر شما را برآورد و خدمتتان اعلام کنند. 

 چرا بابت طراحی ویلا هزینه بپردازیم ؟

از آنجایی که ساخت ویلا بدون طراحی امکان پذیر نیست در نتیجه هزینه طراحی ویلا یک بخش کلیدی از هزینه ساخت ویلا می باشد.

جدای اینها، اگر بخواهید خودتان در ویلا سکونت داشته باشید طراحی ویلا باعث می شود که ویلایی زیبا با بهترین کاربری و اختصاصی شده برای نیازتون داشته باشید. اگر هم قصد اجاره و یا فروش ویلا را داشته باشید، طراحی ویلا میتواند سرمایه گذاری بسیار خوبی برای بالا بردن قیمت و ارزش افزوده برای ویلای شما باشد.

هزینه ساخت ویلا و عوامل موثر

هزینه متریال و مصالح ساخت ویلا تقریبا در همه جای کشور ثابت است و تفاوت چندانی ندارد. عوامل مهم موثر در ساخت ویلا عبارتند از متراژ ویلا، نمای بیرونی ویلا، امکانات رفاهی، سیستم های کنترل هوشمند و آبیاری هوشمند و متریال لوکس برای قسمت های مختلف و همچنین پتینه کاری های خاص و نقاشی مینیاتوری که عموما در سبک طراحی ویلا کلاسیک بسیار پرطرفدار است.

جدای موارد فوق، هزینه نیروی انسانی اجرای پروژه ساخت ویلا، در قرارداد ساخت ویلا لحاظ شده و مجری پروژه موظف خواهد بود در موعد مقرر ساخت ویلا را به اتمام برساند.

 اعمال تغییرات هنگام ساخت ویلا

اکیدا توصیه میکنیم که تمامی نظرات و تصمیماتی را که راجع به پروژه طراحی و ساخت ویلا دارید در مرحله طراحی ویلا نهایی کنید. چرا که ایده ها، نظرات و تصمیمات جدید هنگام اجرا و ساخت ویلا میتواند بسیار زمان بر و هزینه بر باشد و کل پروژه را درگیر و دچار مشکل کند.

چگونه میتوان هزینه های طراحی و ساخت ویلا را کاهش داد ؟

اگر به دنبال کاهش هزینه های طراحی و ساخت ویلا هستید و در عین حال میخواهید که ویلایی زیبا و با کیفیت ساخت مناسب داشته باشید، این امر تا حدی امکان پذیر است.

در مواقع زیادی این موضوع پیش میاید که تنها با تغییر یک ایده ساده، مبلغ زیادی از هزینه طراحی و ساخت ویلا کاسته شود درحالی که در خروجی نهایی کار تفاوت زیادی احساس نشود. در نتیجه میتوانید با چشم پوشی و یا اعمال تغییرات در قسمت هایی که هزینه بالایی می برند و زیاد هم به چشم نمی آیند، هزینه های طراحی و ساخت ویلا را تا حد قابل توجهی کاهش بدهید و همچنان یک ویلای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

فقط حتما در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان نباید این کاهش هزینه ها را در قسمت های کلیدی مثل مصالح مورد استفاده جهت مقابله با زلزله و استحکام ساختمان و یا موارد ایمنی پیاده کنید چرا که ممکن است در آینده برای ساکنین و ساختمان خطر آفرین باشد.

نظرات کاربران