طراحی اتاق نشیمن ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه


اتاق نشیمن در واقع محل جمع شدن و دورهمی های ساکنین ویلا در فضای داخلی می باشد، از آنجایی عموما در اتاق نشیمن زمان بیشتری نسبت به سایر بخش های داخلی ویلا سپری می شود، باید مواردی را در نظر گرفت تا آرامش هرچه بیشتر ساکنین در اتاق نشیمن فراهم شود و محیط خسته کننده و بی روح نباشد.

طراحی اتاق نشیمن ویلا نقش بسزایی در زیبایی فضای داخلی ویلای شما نیز ایفا می کند در نتیجه باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد تا بتوان به شکلی بهینه این فضا را پیاده سازی و از آن بهره برداری کرد.

محل قرارگیری اتاق نشیمن ویلا

بهترین موقعیت برای قرار دادن اتاق نشیمن در هنگام طراحی پلان ویلا، محلی است که دسترسی مناسبی به تمامی بخش های عمومی ویلا داشته باشد و ترجیها دارای چشم انداز زیبا به فضای بیرونی و نور مناسب باشد.

در نظر گرفتن قسمت جنوبی ویلا برای اتاق نشیمن باعث می شود تا در فصول گرما، فضا به دور از نور مستقیم باشد و در فصول سرما از گرمای طبیعی خورشید در محیط برخوردار شوید.

نکته بسیار مهم این است که این فضا از فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب ها و حمام و سرویس بهداشتی تفکیک شود تا در زمان حضور میهمانان حریم خصوصی ساکنین حفظ شود.

همچنین دسترسی آسان از آشپزخانه به اتاق نشیمن ویلا، به جهت سهولت در پذیرایی از میهمانان در اولویت است.

المان های مورد استفاده

در وحله اول، استفاده از مبلمان راحتی و میز جهت پذیرایی در دستور کار است، بسته به بزرگی و کوچکی فضای اتاق نشیمن باید در انتخاب نوع مبلمان دقت شود تا مشکل کمبود فضا به وجود نیاید. در وحله دوم میتوان از شومینه و سایر المان های دکوراتیو استفاده کرد تا فضای اتاق نشیمن ویلا دلنشین تر و زیباتر شود.

در صورتی که فضای ویلا و اتاق نشیمن محدود باشد میتوان از آینه های بزرگی به جهت دلباز تر شدن فضا استفاده کرد.

اتاق نشیمن ویلا به سبک کلاسیک

در طراحی ویلا کلاسیک، اتاق نشیمنی مجلل خواهیم داشت، با مبلمان استیل و یا چرمی، تزئیاتی چشمگیر و المان های دکوری مجلل، لوستر و نورهای کلاسیک و پر جزئیات و همچنین فرش های لوکس و پرده های سلطنتی.

اتاق نشیمن به سبک مدرن

در ویلای مدرن، از مبلمان مدرن و ساده استفاده می شود که معمولا شکل هندسی خطوط افقی و عمودی مستطیل و مربع شکل دارند.

استفاده از یک قالی کوچک در زیر میز پذیرایی میتواند به جذابیت فضای اتاق نشیمن مدرن بیافزاید. همچنین المان هایی مانند آباژور های مدرن و گلدان های ساده با گیاهانی مانند سانسوریا جلوه متفاوتی به فضا می بخشد. در طراحی اتاق نشیمن ویلا به سبک مدرن معمولا از رنگ های خنثی استفاده می شود. 

اتاق نشیمن به سبک روستیک

استفاده از سبک روستیک در طراحی داخلی ویلا و همچنین طراحی اتاق نشیمن، باید به گونه ای باشد که حس گرما و صمیمیت زندگی روستایی و بومی را به ساکنین القاء کند.

در سبک روستیک بیشترین متریال مورد استفاده سنگ و چوب است و به نصب شومینه بسیار کلیدی تر از سایر سبک های می باشد. 

طراحی ویلا روستیک

اتاق نشیمن ویلا به سبک مینیمال

در طراحی ویلای مینیمال، تزئینات و المان های دکوری به حداقل می رسد، از مبلمان بسیار ساده استفاده می شود و رنگ های سفید و خاکستری وزن بالایی دارند. طراحی اتاق نشیمن مینیمال نیازمند این است که در عین نهایت سادگی، زیبایی خودش را حفظ کند و بی روح نباشد. 

طراحی ویلا مینیمال

تناسب ابعاد

ابعاد اتاق نشیمن در هنگام طراحی پلان ویلا بر اساس فضای کلی ویلا در نظر گرفته می شود. در سبک های مینیمال و مدرن، ابعاد فضای نشیمن با در نظر گرفتن فضاهای همجوار تعریف می شود اما در سبک های کلاسیک و روستیک تمرکز روی این فضا بیشتر است.

در طراحی صحیح طول و عرض و ارتفاع باید توجه شود، برای مثال، فضایی کوچک با ارتفاع زیاد حس خوبی ایجاد نمی کند و همچنین فضایی با مساحت زیاد با ارتفاع کم احساس خفگی محیط را ایجاد می کند.

نظرات کاربران