طراحی اتاق خواب ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه


یکی از مباحث قابل توجه در طراحی داخلی ویلا، طراحی اتاق خواب ویلا می باشد. اتاق خواب ویلا نیز همانند سایر قسمت ها ویژگی ها و نیازمندی های مخصوص به خودش را دارد که باید به آنها توجه ویژه ای شود تا آرامش و رفاه ساکنین ویلا فراهم باشد. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

موقعیت اتاق خواب های ویلا

موقعیت اتاق خواب ها در طراحی ویلا دوبلکس و ویلاهای یک طبقه متفاوت است. در طراحی ویلا دوبلکس عموما اتاق خواب ها در طبقه بالا قرار میگیرند تا به دور از شلوغی طبقه پایین و سایرین و در آرامش کامل باشند.

در ویلاهای یک طبقه بهتر است اتاق ها به وسیله یک راهرو جداکننده از سایر فضاها جدا شوند تا هم از سر و صدای اطراف به دور باشند و هم حریم خصوصی ساکنین در زمان حضور میهمان حفظ شود.

از لحاظ موقعیت قرارگیری اتاق ها نیز بهتر از که در ضلع شمالی و یا جنوبی قرار داشته باشند تا از نور مستقیم خورشید به دور باشند.

طراحی داخلی اتاق خواب ویلا

طراحی فضای داخلی اتاق های ویلا نیز از سبک کلی طراحی ویلا پیروی میکند. در سبک مدرن میتوانید از سرویس خواب، کمد و نورهای ساده و مدرن استفاده کنید و در سبک کلاسیک سرویس خواب سلطنتی، فرش و گاها پتینه کاری های زیبایی استفاده می شود. در صورتی که بخواهید زمان بیشتری را داخل اتاق به استراحت بپردازید میتوانید روبروی تخت یک تلویزیون نیز تعبیه کنید.

در صورتی که محدودیت فضا دارید، بهتر است جهت بهینه سازی فضا و کاربری هرچه بیشتر از کمدهای دیواری و تخت های جمع شونده استفاده کنید تا فقط هنگام خواب فضای تخت اشغال باشد.

پنجره و بازشو در اتاق خواب

استفاده از پنجره ها و بازشو های قدی فضای اتاق خواب ویلای شما را بسیار دلباز تر و زیباتر می کند. همچنین در صورتی که اتاق دارای تراس باشد این موضوع اهمیت بیشتری پیدا میکند و میتوانید از هوای آزاد در تراس اتاق نیز بهره مند شوید.

جهت کنترل دمای اتاق و عدم از دست رفتن انرژی بهتر است از پنجره های دوجداره استفاده نمایید. همچنین پنجره های اتاق به عنوان منبع تهویه عضوی حیاتی برای هر اتاقی به حساب می آیند.

نظرات کاربران