طراحی داخلی ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

طراحی داخلی ویلا چیست ؟

طراحی دکوراسیون ویلا و یا طراحی داخلی ویلا، عبارت است از طراحی ظاهر و چیدمان داخلی ویلا جهت زیباسازی، بهینه سازی و کاربری هرچه بیشتر و بهتر در فضای داخلی محیط ویلا بر اساس پلان و نقشه کشی.

طراحی داخلی ویلا طبیعتا از کلیات قوائد طراحی دکوراسیون پیروی میکند با این تفاوت که در طراحی دکوراسیون ویلا میتوان به مراتب خلاقیت بیشتری به خرج داد و فضایی بسیار زیبا و کاربردی را به وجود آورد.

قسمت های مختلف در طراحی دکوراسیون ویلا

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا قسمت های مختلفی را شامل می شود که هرکدام از این قسمت ها ویژگی ها و اصول مختص به خودشان را دارند که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا همخوان با نمای بیرونی امری بسیار مهم است همچنین موارد زیادی باید در نظر گرفته شود تا بتوان بهترین استفاده از فضای داخلی ویلا را به بهینه ترین شکل ممکن محیا کرد. در ادامه به برخی از این موارد بصورت تفکیک شده می پردازیم :  

طراحی داخلی اتاق نشیمن ویلا

طراحی داخلی اتاق نشیمن ویلا باید به صورتی باشد که ترجیها از اتاق خواب ها و حمام و سرویس بهداشتی تفکیک شده باشد تا در صورت حضور میهمان در اتاق نشیمن، سایرین بتوانند با حفظ کامل محرمیت از این فضاها استفاده کنند. از دیگر ویژگی های یک اتاق نشیمن مناسب، نورگیر بودن و تهویه مناسب هوا است.

طراحی اتاق نشیمن ویلا

طراحی داخلی آشپزخانه ویلا

طراحی داخلی آشپزخانه ویلا بسته به ابعاد ویلا متفاوت می باشد. در صورتی که فضای ویلا بزرگ باشد میتوان آشپزخانه را از فضای غذاخوری جدا کرد و این امر باعث زیبایی، راحتی و نهایت بهره وری از محیط آشپزخانه می شود.

همچنین هنگام طراحی داخلی آشپزخانه ویلا در صورت امکان بهتر است از ماشین لباسشویی در آشپزخانه استفاده نشود و اتاقی جداگانه و حتی کوچک به عنوان اتاق لاندری در نظر گرفته شود که البته بیشتر مناسب افرادی است که عموما زمان زیادی را در ویلا اقامت می کنند.

سیستم تهویه مطبوع و مناسب در آشپزخانه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورتی که به درستی پیاده سازی نشود میتواند حسابی مشکل ساز شود.

طراحی داخلی اتاق خواب ویلا

طراحی داخلی اتاق خواب های ویلا باید در منطقه ساکت و بی سر و صدای ویلا باشند و ترجیها با استفاده از یک راهرو اختصاصی از فضای اتاق نشیمن و سایر بخش های ویلا جدا شوند. همچنین دسترسی آسان به حمام و سرویس بهداشتی میتواند خیلی مفید واقع شود.

در صورتی که بخواهید مدتی قبل یا بعد از بیدار شدن از خواب را در تخت خواب به سر ببرید میتوانید یک تلویزیون با پایه ریموت دار رو به روی تخت کار کنید و از آن لذت ببرید.

در صورت کوچک بودن فضای اتاق خواب ویلا، تخت های جمع شو دیواری را توصیه میکنیم که میتوانید در دیوار و بصورت مخفی هم آنها را تعبیه کنید.

طراحی اتاق خواب ویلا

طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی ویلا

در طراحی دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی ویلا همانند بقیه قسمت ها نکاتی باید رعایت شود تا زیبایی و بهینگی در کاربری استفاده از حمام و سرویس بهداشتی کاملا محیا شود.

طراحی دکوراسیون داخلی حمام و سرویس بهداشتی ویلا نیز مسلما باید از سبک کلی طراحی داخلی ویلا تبعیت کند.

تفکیک وسایل در حمام و سرویس بهداشتی ویلا

استفاده از کمدهایی مناسب فضای حمام و سرویس بهداشتی ویلا نکته مهمی است که نباید فراموش شود. میتوانید از کمد در زیر سینک و یا کنار وان حمام استفاده کنید تا هم لوازم آرایشی و بهداشتی و شوینده ها را از هم تفکیک کنید و هم مانع تماس آب و رطوبت با آنها شوید.

کاشی و سرامیک در حمام و سرویس بهداشتی ویلا

استفاده از کاشی و سرامیک مناسب در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت است زیرا بخش زیادی از فضای محیط را تحت تاثیر قرار می دهد. در به کارگیری کاشی و سرامیک، رنگ های تیره فضا را کوچکتر نشان می دهند. در صورتی که حمام و سرویس بهداشتی ویلای شما فضای کوچکی دارد استفاده از رنگ های پاستلی و روشن را توصیه می کنیم.

استفاده از گیاهان در حمام و سرویس بهداشتی ویلا

استفاده از گیاهان مختلف در حمام و سرویس بهداشت ویلا، محیط را زیبا و سرزنده می کند. فقط باید در نظر داشته باشید که از گیاهانی استفاده کنید که نیاز به نور مستقیم نداشته باشند، و در فضای مرطوب حمام آسیب نبینند. ضمن اینکه با سبک کلی طراحی داخلی ویلا هماهنگی داشته باشند. برای مثال از گیاهانی همچون سانسوریا و ارکیده در طراحی مدرن و از گل آرایی در طراحی کلاسیک استفاده می شود.

در صورتی که امکان نگهداری از گیاهان واقعی را ندارید، استفاده از گیاهان مصنوعی مطابق با سبک گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. 

شیرآلات و یراق آلات حمام و سرویس بهداشتی ویلا

شیرآلات و یراق آلات جزو آیتم های لوکس دکوراسیون شماست و تنوع بسیار بالای شیرآلات و یراق آلات شاید کمی کار انتخاب را برایتان سخت کند.

در صورتی که دکوراسیون داخلی ویلا مدرن دارید، میتوانید از یراق آلات نقره ای رنگ و یا سیاه رنگ استفاده کنید که ظاهری مینیمال و زوایای افقی و عمودی دارند و اگر دکوراسیون داخلی ویلای شما کلاسیک باشد، شیرآلات و یراق آلات طلایی رنگ بیشتر کاربرد دارند که در کنار یک سینک سنگی ظاهر بسیار شکیل و مجللی پیدا میکنند.

نور و تهویه در طراحی داخلی سرویس بهداشتی ویلا

در صورتی که حمام و سرویس بهداشتی در ویلا دارای پنجره باشند، پنجره هم به عنوان یک منبع نور طبیعی میتواند کاربرد داشته باشد و هم به عنوان یک تهویه آزاد عمل کند. استفاده از فن های سقفی بسته به ابعاد سرویس بهداشتی و یا حمام ویلا بسیار مهم است.

جهت زیبایی هرچه بیشتر دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی ویلا میتوانید از نورپردازی هایی در پشت آینه و یا زیر کمدها استفاده کنید. 


نظرات کاربران