مراحل طراحی و ساخت ویلا

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

مراحل طراحی و ساخت ویلا

از آنجایی که طراحی و ساخت ویلا در شهرک ها معمولا بصورت سری سازی و بدون رعایت قوائد و اصول درست معماری و با استفاده از متریال ارزان ساخته می شوند و صرفا هدف از ساخت آنها فروش به مردم و کسب سود است، این نیاز برای افراد ایجاد شده تا به دنبال طراحی و ساخت ویلای اختصاصی خودشان باشند. در ادامه به روند و مواردی که باید در پروسه طراحی و ساخت ویلا در نظر گرفته بشوند را بررسی می کنیم.

انتخاب محل مناسب ویلا

زمانی که تصمیم به طراحی و ساخت ویلا میگیرید، اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید موقعیت مکانی و محلی مناسب جهت ساخت ویلا می باشد. برای انتخاب بهترین موقعیت برای ساخت ویلا باید مواردی را در نظر بگیرید. یکی از مهم ترین موارد، دسترسی به خدمات رفاهی و فروشگاهی و درمانی می باشد، همچنین فاصله ویلا تا دریا نیز در ارزش گذاری ویلا تاثیر بسزائی دارد و امنیت منطقه میتواند به خودی خود عامل بسیار بسیار مهمی در انتخاب محل مناسب جهت طراحی و ساخت ویلا باشد.

نیازسنجی و بررسی خواسته ها

قبل از شروع پروسه طراحی ویلا، کارفرما باید تمامی نیازها و خواسته هایش را در اختیار مجری طراحی و ساخت ویلا بگذارد تا مجری پروژه بتواند بر اساس این اطلاعات مراحل طراحی پلان ویلا، مدلسازی سه بعدی ویلا را شروع کند.

در این مرحله کارفرما میتواند از تجربیات مجری نیز استفاده کند تا پروژه به ایده آل ترین حالت ممکن برسد و از نظر کیفیتی، اقتصادی و کاربردی کاملا بهینه شود تا بتوان بهترین متریال را با منطقی ترین قسمت ممکن استفاده و بهره برداری کرد.

چنانچه ایده هایی مطرح شود که با استاندارد های طراحی و ساخت ویلا مغایرت داشته باشد مجری موظف است این موارد را به اطلاع کارفرما برساند که یا با مسئولیت خود کارفرما اجرائی شده و یا با ایده ای دیگر که با استاندارد ها مغایرت نداشته باشد جایگزین شود.

طراحی پلان ویلا

پس از مرحله نیازسنجی، مهندسین پروژه طراحی ویلا، پلان ویلا را بر اساس سلیقه و نیاز کارفرما آماده و جهت بررسی تقدیم می کنند تا در صورت نیاز به تغییرات، اقدامات لازم صورت پذیرد تا زمانی که پلان ویلا به تایید کارفرما برسد و مرحله مدلسازی سه بعدی طراحی ویلا اجرائی شده و در نهایت پس از تایید نهایی کارفرما پروسه ساخت و اجرای ویلا آغاز شود.

جهت اطلاعات بیشتر درباره طراحی پلان ویلا میتوانید به مقاله زیر مراجعه کنید

طراحی پلان ویلا

طراحی و مدلسازی سازه ویلا

پس از پایان مرحله طراحی پلان، مهندسین طراح سازه، مدلسازی سه بعدی ویلا شروع و تکمیل می کنند و کارفرما در این مرحله میتواند یک شمای واقع گرایانه با تمامی جزئیات از خروجی نهایی پروژه طراحی و ساخت ویلا را ببیند و در صورت نیاز نظرات خود را اعمال کند تا به تایید ایشان برسد.

طراحی و مدلسازی سه بعدی سازه ویلا مهم ترین قسمت طراحی نمای ویلا می باشد و در نتیجه باید با خروجی نهایی پروژه مغایرت نداشته باشد

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

یکی از مهم ترین قسمت های پروسه طراحی و ساخت ویلا، طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می باشد به دلیل اینکه تاثیر کاملا مستقیمی در آرامش و کاربری ساکنین از فضای داخلی ویلا دارد. در نتیجه به جهت طراحی دکوراسیون داخلی ویلا نیز ضمن رعایت پیوستگی بصری و همخوانی سبک طراحی داخلی ویلا و نمای خارجی، باید با همکاری کارفرما نیازسنجی صورت پذیرد تا بتوان طراحی دکوراسیونی زیبا و کاربردی طراحی و مدلسازی شود.

جهت اطلاعات بیشتر درباره طراحی دکوراسیون داخلی ویلا میتوانید مقاله زیر را مطالعه نمایید

طراحی دکوراسیون ویلا

شروع ساخت ویلا

پس از پایان مراحل طراحی و مدلسازی داخلی و خارجی پروژه ویلایی و تایید نهایی تمامی طرح ها و ایده ها توسط کارفرما، پروسه ساخت سازه ویلا آغاز می شود.

ساخت سازه ویلا شامل مراحل زیادی می شود که در محتوای این مطلب جای نمیگیرد و جهت مطالعه مراحل ساخت ویلا میتوانید به مقاله زیر مراجعه نمایید

طراحی ویلا

محوطه سازی ویلا

پس از پایان ساخت سازه ویلا اقدامات لازم جهت محوطه سازی ویلا صورت می گیرد تا فضای سبز و امکانات رفاهی فضای بیرونی ویلا فراهم شود. جهت آشنایی با انواع محوطه سازی ویلا و فضای سبز محوطه ویلا میتوانید به مقاله زیر مراجعه نمایید

محوطه سازی ویلا

نظرات کاربران