طراحی ویلا لوکس

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

منظور از طراحی ویلا لوکس چیست ؟

شاید شما هم از خود بپرسید چه چیزی یک ویلای لوکس را از سایر ویلاها متمایز می کند، در واقع مفهوم لوکس بودن چه در رابطه با ویلا و چه درباره هر کالا یا خدمات دیگری تقریبا یکسان است.

توجه به تمامی جزئیات و بی نقص بودن از هر لحاظ، استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال ها، طراحی خاص و منحصر بفرد و بسیاری دیگر، از جمله مواردی هستند که باعث تجملات و لوکس بودن هرچه بیشتر یک ویلا می شوند.

 در طراحی ویلای لوکس، چه سبک هایی بکار گرفته میشود ؟

بطور کلی باید گفت که هیچ محدودیتی از لحاظ سبک طراحی برای لوکس بودن ویلا وجود ندارد، طراحی ویلای شما چه کلاسیک باشد و یا مدرن، روستیک و یا مینیمال و ... میتواند با استفاده از مواردی که در بالا ذکر شد یک ویلای کاملا لوکس باشد. اما آیا سبکی هست که از نظر لوکس بودن در رتبه اول قرار بگیرد ؟ در ادامه به این سوال پاسخ میدهیم.

سبک کلاسیک در طراحی ویلا لوکس

بطور کلی سبک کلاسیک در طراحی ویلا، به دلیل قالب بودن متریال سنگ های قیمتی، استفاده از جزئیات بالا از هر نظر مانند پتینه کاری های پیچیده و شیرآلات لوکس و همچنین استفاده بیشتر از رنگ طلایی و سفید از نظر ملاک های لوکس بودن و تجملات بیشتر در رتبه اول قرار می گیرد.

نمونه ویلاهای کلاسیک

 استخر در ویلا

یکی از المان های تمایز و لوکس بودن ویلا نسبت به سایر ویلاها، استفاده از استخر در طراحی ویلا می باشد. استخرها انواع مختلفی دارند و میتوانند گزینه تفریحی بسیار خوبی باشند.

در صورتی که استخر ویلای شما در فضای بیرونی ویلا و بصورت روباز باشد، فضای بیرونی ویلا زیباتر خواهد بود اما در صورت نیاز به استفاده در فصول سرما، باید سیستم گرمایش مناسبی برای آب استخر تعبیه شود. همچنین در بسیاری از ویلاهای لوکس یک استخر بیرونی روباز و یک استخر در داخل طراحی می شود.

 سیستم هوشمند

هوشمندسازی ویلا از دیگر مواردی است که ویلای شمارا متمایز می کند و امکانات ویژه ای در اختیار شما قرار می دهد. در صورتی که اقدام به هوشمندسازی ویلا نمایید، میتوانید موارد زیادی را در ویلا از طریق اپلیکشن موبایل و یا دستیار صوتی مدیریت کنید، مواردی از جمله دمای قسمت های مختلف، نورپردازی و میزان روشنایی، باز و بسته کردن و یا قفل کردن درب ها و پنجره ها، آبیاری هوشمند و اتوماتیک فضای سبز و گیاهان ویلا و بسیاری موارد دیگر ...

 نورپردازی لوکس

نورپردازی ویلا اگر بصورت اصولی طراحی و اجرا شود تاثیر بسزایی در زیبایی محیط ویلا به ارمغان می آورد، نورپردازی ویلا همیشه برای روشنایی محیط نیست و در موارد بسیاری به عنوان یک المان جهت زیبایی بیشتر دکوراسیون استفاده می شود.

در برخی قسمت ها مانند آشپزخانه، به دلیل نوع کاربری نیازمند روشنایی بیشتری هستیم اما در سایر قسمت ها میتوان استفاده های لوکس و شکیل زیادی از انواع نورپردازی داشت.

 نمای لوکس ویلا

از آنجایی که نمای ویلا اولین چیزیست که در برخورد با ویلا به چشم میخورد، در نتیجه از لحاظ بصری دارای اهمیت ویژه ایست. جهت لوکس بودن نمای ویلا، عموما نیاز به اقدام ویژه ای نیست و صرفا یک طراحی نمای ویلا زیبا میتواند تجمل مورد نظر را برای مخاطب تداعی کند. در سبک طراحی ویلا کلاسیک جهت لوکس بودن هرچه بیشتر نما، استفاده از سنگ های مختلف تزئینی توصیه میشود. در سبک طراحی ویلا مدرن نیز عدم استفاده از المان های اضافی در طراحی نمای ویلا و بهره گیری از قواعد مینیمالیسم به لوکس بودن نمای ویلا کمک زیادی می کند.

محوطه سازی لوکس ویلا

لوکس بودن محوطه و فضای سبز ویلا به استفاده درست از گیاهان و المان های متناسب با سبک طراحی ویلا و همچنین توجه ویژه به نگهداری آنها بستگی دارد. در صورتی که زمان زیادی برای رسیدگی به گیاهان ندارید باید از گیاهانی استفاده کنید که سرعت رشد کمتری داشته باشند و در نتیجه نیاز به توجه دائمی نداشته باشند.

استفاده از سنگ فرش های زیبا و المان های محوطه ای خاص مثل برکه و یا رودخانه مصنوعی نیز میتواند جلوه لوکس و بسیار زیبایی به محوطه ویلای شما بدهد.

نظرات کاربران