طراحی ویلا دوبلکس

مشاوره فنی و تخصصی
ارائه طراحی های اولیه
تکمیل طراحی و تایید کارفرما
ساخت و اجرای پروژه

طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس گزینه خیلی خوبی برای ایجاد فضا و بهره بیشتر از سازه ویلا می باشد. در صورتی که طراحی ویلا دوبلکس انجام دهید، هزینه های طراحی و ساخت شما مقداری افزایش می یابد اما در نهایت مزایای بسیار خواهد داشت.

 مزایای طراحی ویلا دوبلکس

در صورتی که ویلایتان را بصورت دوبلکس طراحی و اجرا کنید، عملا دو برابر فضا خواهید داشت و همچنین ارزش سازه ویلا بسیار بالاتر خواهد بود.

جدای این موضوع، در طراحی ویلا دوبلکس به دلیل فضای بیشتر، دست طراح ویلا هم باز تر است تا قسمت های مختلف ویلا را هرچه بهتر و کارآمد تر طراحی کند.

همچنین در طراحی ویلا دوبلکس میتوان خلاقیت بیشتری در طراحی ویلا به خرج داد و نمای بیرونی سازه نیز زیبا تر و لوکس تو خواهد بود.

در ضمن در ویلا های دوبلکس در صورت طراحی و اجرای روف گاردن، ارتفاع روف گاردن ویلا بالاتر خواهد بود و هرچه ارتفاع سقف ویلا جهت روف گاردن بالاتر باشد، جذابیت بیشتری خواهد داشت که این مورد در ویلاهای 

دوبلکس و تریپلکس قابل توجه است.

از دیگر مزایای طراحی ویلا دوبلکس میتوان به امکان داشتن فضای بیشتر برای اتاق خواب ها اشاره کرد که در صورت تمایل میتوانید در طبقه بالا اتاق های بزرگی به دور از سر و صدای طبقه پایین داشته باشید. همچنین میتوان یک اتاق نشیمن نیز در طبقه بالای ویلای دوبلکس تعبیه کرد که این هم میتواند برای شما یک مزیت باشد.

امکان داشتن بالکن در طراحی ویلا دوبلکس نیز جزو مهم ترین مزایا و ویژگی های طراحی ویلا دوبلکس است که هم کاربری خوبی خواهد داشت و هم در زیبایی نمای ویلا تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

 پلکان در طراحی ویلا دوبلکس

استفاده از پلکان در طراحی ویلا دوبلکس یکی از مواردی است که ویلای دوبلکس را از سایر ویلاها متمایز می کند.

تنوع بالای پلکان در طراحی ویلا دوبلکس باعث شده تا بتوان بسته به سبک طراحی ویلا، پلکانی کاملا متناسب و منطبق بر سبک آن طراحی و استفاده کرد.

همچنین پلکان بدون محافظ این روزها طرفداران زیادی دارد که شما هم میتوانید در طراحی ویلا دوبلکس از آنها استفاده کنید. فقط باید به این موضوع توجه کنید که در صورتی که کودکان خردسال دارید در مواقع سکونت از محافظ موقت برای پلکان استفاده کنید تا پلکان ویلا دوبلکس برای فرزندانتان خطر آفرین نباشند.

محل قرار گیری پله ها در طراحی ویلا دوبلکس نیز موضوع مهمی است. پلکان ویلا دوبلکس باید در محلی قرار بگیرند که فضای داخلی ویلا را مختل نکنند ضمن اینکه دسترسی به بخش های مختلف ویلا از قسمت پلکان به راحتی صورت پذیرد.

 سرویس بهداشتی در طراحی ویلا دوبلکس

در طراحی ویلا دوبلکس معمولا بهتر است که دو سرویس بهداشتی طراحی و اجرا شود یکی در طبقه بالا و یکی در طبقه پایین تا ساکنین جهت استفاده از سرویس بهداشتی نیاز به جابجایی بین طبقات نداشته باشند. همچنین این موضوع باعث می شود که همزمان دو نفر بتوانند از سرویس بهداشتی های ویلا استفاده کنند.

 ارتفاع سقف در طراحی ویلا دوبلکس

در صورتی که ارتفاع سقف در طراحی ویلا دوبلکس مناسب نباشد میتواند ارزش ویلای دوبلکس را نابود کند. در طراحی ویلا دوبلکس حتما به این موضوع توجه داشته باشید که سقف ویلا ارتفاع مناسبی داشته باشد تا فضای ویلا خفه و بسته نشود.

 دیوار شیشه ای در طراحی ویلا دوبلکس

جهت زیبایی هرچه بیشتر ویلای دوبلکس میتوانید یکی از دیوار های طبقه بالا را بصورت تمام شیشه در نظر بگیرید و از نمای آن در طول روز و شب لذت ببرید.

 استفاده از سایه بان در قسمت های شمالی و جنوبی ویلا دوبلکس

در طراحی ویلا دوبلکس میتوانید در قسمت بالای پنجره های جنوبی ویلا سایه بان هایی بلند و در قسمت شمالی از سایبان های کوتاهی استفاده کنید تا در طول روز نور آفتاب مزاحم شما نشود و لزوما مجبور به کشیدن پرده ها نشوید و از نمای بیرونی ویلا در طول روز لذت ببرید.

هزینه طراحی ویلا دوبلکس

بطور کلی هزینه های طراحی و ساخت ویلا دوبلکس نیز همانند سایر انواع ویلا به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و بدون در دست داشتن یکسری اطلاعات کلی درباره ویلا دوبلکس مورد نظر جهت ساخت نمیتوان میزان هزینه طراحی و ساخت ویلا دوبلکس را اعلام کرد. در صورتی که میخواهید هزینه طراحی ویلا دوبلکس را بدانید میتوانید از طریق تماس با ما اقدام نمایید تا کارشناسان ما در رابطه با هزینه طراحی ویلا دوبلکس راهنماییتان کنند.

نظرات کاربران